5 zasad perfekcyjnego demakijażu

5 zasad perfekcyjnego demakijażu

Olejki zamieniające się w kontakcie z wodą w lekką piankę to bez wątpienia jedna z najmilszych form demakijażu. I jaka zmysłowa!

1. Po pierwsze, pamiętaj, że nawet najlepszy krem nie zadziała na skórę, która będzie źle oczyszczona. Dlatego nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona, nie odkładaj demakijażu na rano, tylko zrób go od razu po powrocie do domu.

2. Jeśli wyjeżdżasz i nie masz miejsca na zbyt wiele kosmetyków, koniecznie zabierz ze sobą nasączone chusteczki do demakijażu. Są szybkie w użyciu, wygodne i w dodatku delikatnie nawilżają skórę.

3. Planujesz trwały makijaż oczu lub ust? Zanim sięgniesz po wodoodporny kosmetyk, najpierw sprawdź, czy masz w domu odpowiedni preparat do jego zmycia. Najlepiej nadają się do tego płyny dwufazowe.

4. Płyny micelarne dzięki swojemu składowi nie tylko świetnie usuwają makijaż i zanieczyszczenia, ale także nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Są idealne także do bardzo wrażliwej skóry.

5. Nosisz szkła kontaktowe? Kupuj tylko preparaty polecane dla osób o wrażliwych oczach i noszących soczewki. Inaczej mogą cię podrażnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *