Co jest ważne w makijażu ślubnym?

Co jest ważne w makijażu ślubnym?

Dobierając makijaż ślubny dobrze jest zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze: zobacz w jakiej kolorystyce i stylistyce będzie Twoje wesele. Przeanalizuj jakiego koloru będziesz miała kwiaty i jakie dodatki będą dominowały. Staraj się trzymać jednego stylu. Jeśli okaże się, że kolor, jaki sobie wymarzyłaś, wygląda dobrze w twoim bukiecie, ale niekoniecznie na twojej powiece, zobacz jak sprawdzi się kolor kontrastowy do niego lub wybierz coś całkowicie neutralnego, czyli brązy, beże i delikatne pastele.

Po drugie: zastanów się, czy chcesz, aby make-up był wykonywany przez profesjonalistkę, czy zrobisz go sama. Na cokolwiek się zdecydujesz, pamiętaj, żeby sprawdzić wcześniej czy to pasuje właśnie do Ciebie. Często to, co podoba nam się na modelce lub koleżance, w naszym przypadku się nie sprawdzi. Makijażystka na ogół proponuje próby. Pamiętaj, że często są to osoby, które pracują także przy sesjach zdjęciowych lub planach telewizyjnych i filmowych, dlatego będą doskonale wiedziały, jak wymodelować Twoją twarz.

Po trzecie: sprawdź wcześniej trwałość makijażu. Profesjonaliści posiadają dobrej jakości kosmetyki, których często nie dostaniesz w drogeriach i dodatkowo spryskują twarz utrwalaczami. Nawet jeśli potrafisz się malować, kosmetyki, których używasz na co dzień, mogą nie sprostać temu wyzwaniu.

W końcu, po czwarte: pamiętaj, że to Twój wielki dzień i musisz czuć się dobrze i pięknie. Przygotuj więc wszystko tak, aby nie martwić się o źle dobrany czy spływający makijaż, lecz celebrować z rodziną i przyjaciółmi swoje święto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *