Czym najlepiej zmywać powieki?

Czym najlepiej zmywać powieki?

Jeśli używasz cieni i tuszu wiesz, że dają świetny efekt. Ale czasami pojawia się problem z ich usunięciem, podczas demakijażu oczy pieką i łzawią. Dowiedz się dlaczego tak się dzieje i jaki kosmetyk byłby lepszy.

W sklepach kosmetycznych są dostępne produkty typu 3w1, które bardzo dobrze zmywają makijaż z twarzy i powiek oraz działają jak tonik. Te uniwersalne preparaty nie zawsze mogą być stosowane przez osoby o wrażliwych oczach. Czasami podczas usuwania kosmetyków oczy pieką i łzawią, dlatego poleca się wypróbować specjalne płyny do demakijażu oczu przeznaczone dla alergików.

Podobne właściwości mają niektóre płyny micelarne z serii do cery wrażliwej – te preparaty usuwają także kosmetyki do oczu. Bardzo ważna jest też technika wykonania demakijażu. Do zabiegu najlepiej użyć płatka kosmetycznego (można go najpierw zwilżyć i odcisnąć), który nasączamy płynem. Następnie przykładamy płatek do zamkniętej powieki i po chwili przesuwamy nim w dół, zbierając tusz z rzęs. Potem używając nowego nasączonego płatka delikatnie prowadzimy go od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, usuwając cienie. Na koniec oczyszczamy dolną powiekę. Zabieg powtarzamy, aż na kolejnym płatku nie pozostanie nawet ślad kosmetyku. Najważniejsze jednak, aby nie pocierać skóry i nie naciągać jej, ponieważ sprzyja to powstawaniu zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *