Domowy peeling do ust – miód i cukier

Domowy peeling do ust – miód i cukier.

Kobiety marzą o idealnych ustach, bez skórek, spierzchnięć i pęknieć. Lekko nabrzmiałych i o pięknym różowawym odcieniu. Skupiamy się na pielęgnacji twarzy, ale zapominamy o pielęgnacji ust. Z tego też powodu przychodze do Was z domowym peelingiem do ust z miodu i cukru.

Po co stosować peeling do ust?

Na ustach również pojawiają się skórki i nierówności. Jeśli lubisz matowe szminki, to doskonale wiesz, że w czasie ich noszenia każda skórka jest widoczna. Więc, aby zachować idealny wygląd ust warto stosować dwa razy w tygodniu peeling do ust. Usunie on suchy naskórek, poprawi krążenie w ustach (będziemy czuć lekkie mrowienie) i ogólnie poprawi wygląd ust.

Jak zrobić domowy peeling z miodu i cukru?

Potrzebujesz jedynie łyżeczkę miodu płynnego i pół łyżeczki cukru (jedni wolą grubaziarnisty, ja zdecydowanie ten mniejszy). Gruboziarnisty podobno daje lepsze efekty, ale ja wolę delikatniejszy peeling na usta. Miód ma właściwości odżywcze, więc po delikatnym masowaniu ust, możesz również zostawić tę mieszankę na ustach na kilka minut, żeby w pełni wykorzystać właściwości składników.

Jeśli chodzi o rodzaj miodu, to nie ma znaczenia czy to gryczany, czy lipowy. Ważne jest to, żeby był płynny, ale jeśli macie skrystalizowany, to możecie go po prostu rozpuścić w kąpieli wodnej i też będzie dobrze. Tylko jak miód będzie ciepły, to nie mieszajcie go od razu z cukrem, bo on się rozstopi i po peelingu.

Korzyści ze stosowania peelingu

  • usuwa suche skórki
  • wygładza usta
  • poprawia krążenie
  • odżywia skórę ust

Przeciwskazania:

  • opryszczka
  • rany na wargach
  • podatność na uszkodzenia – wtedy możemy spróbować drobnych ziarenek cukru i delikatnie masować

Napiszcie koniecznie, czy jesienią stosujecie peelingi na usta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *