Jak dbać o dłonie jesienią?

Jak dbać o dłonie jesienią?

Jesień to czas, kiedy nasze dłonie są narażone na zmienne warunki pogodowe. Raz jest bardzo ciepło, a za chwilę jest mroźny wiatr albo deszcz. Jeśli chcesz zachować piękne dłonie, to mam nadzieje, że mój wpis Ci pomoże.

Codzienny przyjaciel

A mowa tutaj o kremie do rąk. On powinien być w każdej naszej torebce jesienią. Dlatego, że w każdym miejscu możemy czuć potrzebę jego użycia. A jeśli regularnie nie będziemy nawilżać dłoni, to wieczorna kuracja nie da nam takich efektów, jakbyśmy chciała. Także krem staje się naszym najlepszym przyjacielem.

Wybierz odpowiedni krem do rąk

Musimy również pamiętać, że latem korzystamy z zupełnie innym kremów niż w okresie jesienno-zimowym. Jesienią zdecydowanie stawiamy na gęste kremy z jak najmniejszą ilością wody. Jeśli krem ma wodę, to nawilża dłonie, ale nie chroni ich. Sprawia, że jeszcze szybciej marzną, a skóra na nich nie tylko wysycha, ale i pęka. Dlatego wybierajmy tłustsze kremy, które stworzą warstwę ochronną na naszych dłoniach.

SPA dla dłoni

Warto wieczorem poświęcić chwilę dłoniom. To zajmie nam dosłownie 10 minut i to w czasie oglądania ulubionego serialu, czy filmiku na YouTubie. Potrzebujesz peelingu (nie musi być specjalny do dłoni, ten do ciała będzie w sam raz). Dokładnie wmasuj go w dłonie, tak by nie pominąć żadnego miejsca. Nie zapominaj o skórach, miejscach pomiędzy palcami i wnętrzu dłoni. Następnie umyj dłonie. Możesz je naoliwić i przez 10 minut grzać, jednak nie jest to obowiązkowe. Następnie nałóż krem z parafiną na dłonie i załóż bawełniane rękawiczki na noc. W ten sposób rano Twoje dłonie będą zregenerowane i piękne.

A Ty jakie masz sposoby na piękne dłonie w sezonie jesiennym, kiedy w pogodzie dominuje zimny wiatr i deszcz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *