Jak wyczarować piękny makijaż?

Jak wyczarować piękny makijaż?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każda panna młoda pragnie w dniu swojego ślubu prezentować się olśniewająco. Suknia, dodatki, bukiet, fryzura – wszystko to musi być idealne, przemyślane, doskonale ze sobą współgrać. Ostatnim – ale wcale nie mało ważnym – dopełnieniem stroju panny młodej jest perfekcyjny makijaż.

Perfekcyjny, czyli jaki? Przede wszystkim musi on podkreślać pewne atuty, ale jednocześnie tuszować niedoskonałości. Powinnaś czuć się w nim jak w drugiej skórze, ale nie jak w masce. Jak tego dokonać?

Koniecznie zastanów się nad tym czy będziesz malowała się sama, czy wolisz skorzystać z profesjonalnej pomocy. Radzimy pomyśleć o tej drugiej opcji. Przede wszystkim makijaż ślubny musi być bardzo trwały (w końcu ma wytrzymać aż kilkanaście godzin, podczas których najprawdopodobniej zostaniesz uwieczniona na wielu zdjęciach i filmie), a co za tym idzie – wykonany kosmetykami z górnej półki. One – jak wiadomo – sporo kosztują, dlatego może się okazać, że koszt makijażu wykonanego przez kosmetyczkę będzie niższy od zakupu wszystkich potrzebnych kosmetyków.

Istotny jest także dobór kolorystyki. Zanim wykonany zostanie ten właściwy makijaż, warto trochę poeksperymentować. Próbny make-up jest absolutnie konieczny. Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego podkładu. Później musisz zdecydować czy wolisz mocniej podkreślić usta, czy oczy. Kolorystyka jest nieograniczona – możesz przebierać wśród pasteli oraz mocniejszych, zdecydowanych barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *