Jak zrobić makijaż ślubny

Jak zrobić makijaż ślubny

Dzień ślubu to najważniejsze wydarzenie dla każdej panny młodej. Makijaż ślubny to specyficzny rodzaj make up’u, ponieważ łączy w sobie elementy makijażu wieczorowego, dziennego i fotograficznego.

Panna młoda musi mieć wykonany delikatny, podkreślony, ale i trwały makijaż. Ważna rolę spełniają tutaj dobrze dobrane kosmetyki. Jeżeli kobieta nie umie zrobić perfekcyjnego makijażu, to najlepiej, gdyby udała się do fachowca w tej dziedzinie. Zaleca się również wykonywanie tzw. makijażu próbnego, który umożliwi dobranie odpowiednich kosmetyków do rodzaju cery i koloru młodej. Jednak odcienie nakładane na twarz, powinny być dobierane dopiero w momencie, gdy zostaną już dobrane wszelkiego rodzaju dodatki.

Podczas wykonywania takiego makijażu, należy dużą uwagę przykuć do rodzaju używanych kosmetyków. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w produkty wodoodporne i trwałe. Niestety mogą być one droższe, ale przynajmniej zagwarantują pozostanie na twarzy przez wiele godzin. Wiele kłopotu również sprawiają usta. Są one narażone na ciągłe pozbywanie się szminki.

Po ceremonii wszyscy składają młodym życzenie i całują młodych minimum po trzy razy, jak nakazuje polska tradycja. Sam jedzenie i picie również może zmyć makijaż z ust. Dlatego w trakcie trwania wesela należy pamiętać o poprawianiu ich wyglądu oraz zastosowaniu szminki wodoodpornej, mocno nie zmywającej się. Trzeba również pamiętać o dobraniu delikatnych kolorów i nie przesadzaniu z makijażem. Głównym atutem są oczy, więc je najbardziej trzeba wyeksponować, ale bez przesady.

Kosmetyki powinny być dobrane do kolory i odmiany skóry, a przede wszystkim dobrej jakości. Skoro ma to być najważniejszy dzień w życiu młodożeńców, to warto zadbać o swój wygląd i estetykę wesela. Lepiej dołożyć więcej pieniędzy i poświęcić na to więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *