Makijaż na urlop

Makijaż na urlop

Piękny makijaż na wakacyjny urlop. Zastanawiasz się, czy jest w ogóle możliwy. Zobacz jak zrobić make up, który przetrwa największe upały i słoneczne kąpiele w morzu.

Podczas upałów zwykły tusz czy pomadka rozpływają się. Mimo wielu poprawek makijaż nie wygląda najlepiej. Lepiej ograniczyć ilość kosmetyków i postawić na te, które zapewnią twarzy świeży wygląd przynajmniej na kilkanaście godzin.

Przygotuj bazę

Rano dokładnie oczyść i odtłuść twarz tonikiem. Nałóż krem pielęgnacyjny lub nawilżającą bazę, która utrwali makijaż – będzie się na niej lepiej trzymał niż położony wprost na skórę. Użyj lekkiego fluidu z filtrem przeciwsłonecznym. W upały świetnie sprawdza się mineralny, sypki podkład. Wygładza cerę, nie pozwala, by się świeciła. Można go nakładać warstwowo, ale nawet wtedy nie powoduje efektu maski.

Postaw na kosmetyki wodoodporne

Latem pozwolą przetrwać makijażowi bez specjalnych poprawek. Wodoodporne tusze, cienie, kredki do ust nie rozmywają się pod wpływem wody ani nie ścierają tak łatwo. Jednak wieczorem musisz pamiętać o zmyciu ich specjalnymi preparatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *