Wieczorna pielęgnacja twarzy – przyjemna rutyna

Wieczorna pielęgnacja twarzy – przyjemna rutyna.

Wiele z nas ma etap w swoim życiu, kiedy nie pamięta o wieczornej pielęgnacji twarzy. Bo jesteśmy zmęczone, bo wolimy dospać, bo nam się nie chce, bo jest wiele powodów. Dzisiaj chcę Wam przekazać moje porady, jak nie zapominać o tej ważnej czynności i jak przemienić ją w przyjemną rutynę. Zapraszam do lektury.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Im dłużej coś odwlekasz, tym mniej chce Ci się to robić. Tak samo jest z demakijażem czy myciem twarzy. Nie czekaj do godziny 23:30, kiedy padasz i marzysz tylko o łóżku. Zrób to o 20, kiedy masz siłę i jeszcze chcesz coś zrobić dla siebie. Wtedy przyjdzie Ci to o wiele prościej.

Oglądaj film w czasie pielęgnacji

Pielęgnacja ma być dla nas miła, a więc jeśli sam proces nie sprawia Ci przyjemności, to po prostu włącz sobie swój ulubiony serial, czy też filmik na YouTubie. Wtedy zmyj makijaż, umyj twarz, stonizuj. W czasie filmiki też możesz relaksować się z maseczką na twarzy. Nie zapominaj, że po jej zmyciu trzeba nałożyć krem na twarz.

Wybieraj kosmetyki, które lubisz

Jak czegoś nie lubimy, to nie chcemy tego stosować. Więc wybraj takiej kosmetyki, które Ci odpowiadają. Mają ładny zapach, są miłe w nakładaniu, wygodne w użytkowaniu (np. z pompką), czy po prostu mają ładne opakowanie. Wtedy chętniej po nie sięgniesz.

Pielęgnacja to relaks dla Ciebie

W poprzednim akapicie napisałam, żebyś wybierała kosmetyki, które lubisz. Poza tym warto również sprawić, by ten czas pielęgnacji był dla nas czasem relaksu. Czyli na przykład lubisz zmywać twarz olejami, to wcześniej poleż 5 minut z ciepłym ręcznikiem na twarzy (otwiera to pory), to bardzo przyjemne uczucie. I dodatkowo korzystniejsze dla oczyszczania. Możesz również dbać o swoją twarz leżąc w wannie. Koniecznie wlej do niej zapachowy olejek, czy wrzuć modną teraz bombę. Włącz spokojną muzykę. I daj odpłynąć swoim zmysłom.

Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy?

Pamiętaj, że każda z nas wybierze inne kosmetyki, inne metody i sposoby. Ale ogólnie schemat jest ten sam.

  1. Demakijaż – mleczko, pianka, płyn dwufazowy,
  2. Mycie twarzy – żel, krem, pianka, olej,
  3. Tonizacja – tonik bezalkoholowy
  4. Peeling (1/2 razy w tygodniu) – enzymatyczny lub drobnoziarnisty
  5. Tonizacja
  6. Maseczka (1/2 razy w tygodniu – najlepiej po peelingu) – nawilżająca, odżywcza, ujędrniająca, odświeżająca, itp.
  7. Tonizacja
  8. Kremowanie – krem, żel krem na noc (można nałożyć grubszą warstwę.

Warto się go trzymać, ponieważ pozwala on na dokładne oczyszczenie cery, a także na wchłonięcie się składników. W nocy nasza skóra zdecydowanie lepiej je pochłania, więc dajmy jej tyle, ile ich potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *